Чемпіонат України фінішував ще наприкінці травня, та після цього жодного затишшя ми не спостерігаємо. Навпаки, перша декада літа виявилася дуже багатою на важливі події. Виділяємо головні з них.
Найкращий матч збірної України
Між березневими та червневими матчами наша збірна ледь не позбулася всіх своїх очок, але найгіршого сценарію у справі Мораєса вдалося уникнути. А в кінці травня новоспечений українець отримав загадкову травму, внаслідок якої домашні матчі проти Сербії та Люксембургу він пропускав. Мораєс склав компанію Марлосута Ярмоленку, і це було схоже на непоправні втрати. Але на ділі виявилося зовсім інакше, що дало привід пожвавитися противникам натуралізації.
Отже, збірна України провела один з кращих матчів у своїй історії. І абсолютно точно це наша найкраща гра під керівництвом Андрія Шевченка. Серби в буквальному сенсі були знищені, хоча за сумарною трансферною вартістю гравців вони переважають українців удвічі. Найвищий рівень продемонстрували Циганков, Зінченко і Малиновський, а Коноплянка,що випадав на загальному тлі, відзначився «дублем». Крім цього, вперше у складі збірної забив Яремчук, а біля воріт П’ятова взагалі не було моментів.
У той же час потрібно розуміти, що серби повністю провалили цю гру, чому великою мірою посприяли експерименти Младена Крстаїча, який чи не вперше зіграв у три захисники. Наставник Люксембургу вирішив не експериментувати і виставив масовану оборону. І хто знає, чим би все скінчилося, якби не швидкий гол Романа Яремчука. Хоч і з великими труднощами, але підопічні Шевченка зберегли переможний рахунок, і тепер у нашому активі десять очок у чотирьох зустрічах, а також перше місце з великим відривом від переслідувачів. Попереду ще чотири поєдинки, але з таким налаштуванням у наших хлопців не має виникнути проблем з виходом на Євро-2020. Потрібно тільки його зберегти!
Польський прорив української «молодіжки»
Це вже четвертий молодіжний чемпіонат світу для збірної України. У трьох попередніх наша команда незмінно виходила з групи, але вилітала в 1/8 фіналу. Однак на ЧС-2019, матчі якого проходять у Польщі, все змінилося.
Підопічні Олександра Петракова стартували з двох перемог — над США (2:1) і Катаром (1:0). Потім була нічия з Нігерією (1:1), завдяки якій у своїй групі ми фінішували першими. А в плей-офф збірна України впевнено обіграла Панаму (4:1), після чого, попри від'їзд Луніна, вигризла перемогу у важкому поєдинку з Колумбією (1:0). У вівторок нас очікує гра з італійцями. Але в будь-якому разі, вихід до півфіналу—це результат, за який нашим хлопцям величезний «респект».
Проте, ставитися до цього результату потрібно без зайвої ейфорії. Гра у виконанні команди Петракова викликає чимало нарікань, і вони цілком справедливі. Головне з них полягає в тому, що молодіжна збірна (U-20) і головна команда країни грають узовсім різний футбол. В індивідуальному плані наші гравці виглядають досить скромно, але за рахунок злагоджених командних дій і не без долі везіння вдалося досягти відмінного результату. Але головне питання полягає в тому, хто з цих хлопців зможе заграти на дорослому рівні і яким буде цей рівень? Той же Сікан, що забив на чемпіонаті світу чотири м'ячі, навіть у «Маріуполі» не може пробитися до основного складу...
Хацкевич, Скрипник і Фонсека: кому на вхід, кому на вихід?
Минулого тижня ми дізналися, хто буде тренувати «Динамо» і «Зорю» в наступному сезоні і хто не буде тренувати «Шахтар». Розпочнемо з «Динамо», де нарешті відбулася доленосна розмова між Ігорем Суркісом та Олександром Хацкевичем. У Хацкевича закінчився контракт наприкінці травня, і ймовірність зміни тренера була дуже високою. Але президент клубу розсудив інакше.
Схоже, Ігоря Суркіса все влаштовує. «Динамо» нарешті стало українською командою, своїх вихованців у ній хоч відбавляй, а великих запитів щодо новачків у Хацкевича немає. Власне кажучи, сьогодні у керівництва «Динамо» немає можливості робити серйозні покупки. І разом з цим лунають гасла про бажання боротися за трофеї і прагнення пробитися до групового турніру Ліги чемпіонів. Цілком можливо, що чергова криза у стосунках Хацкевича і «Динамо» настане тоді, коли кияни вкотре не зможуть пройти кваліфікацію найпрестижнішого з єврокубків.
Нарешті закінчився роман Юрія Вернидуба і луганської «Зорі». Після завершення чемпіонату сторони вирішили, що далі вони підуть різними шляхами. Схоже, іншого виходу у керівництва «Зорі» не було, адже під керівництвом Вернидуба команда перестала прогресувати. Коли прийшов час шукати нового тренера, кандидатура Романа Санжара здавалася безальтернативною. Але вибір луганського клубу здивував практично всіх — головним тренером призначений Віктор Скрипник. Це єдиний український фахівець, який має досвід роботи в топ-чемпіонаті. Скрипник — продукт німецької тренерської школи, встиг попрацювати з «Вердером» і «Ригою». Тепер йому належить дізнатися, що таке тренерське ремесло в українському футболі.
А ось для Пауло Фонсеки трирічний український етап уже в минулому. Найближчими днями він має очолити "Рому", а разом із собою може прихопити лівого захисника Ісмаїлі. Фонсека ніколи не приховував бажання спробувати свої сили в топ-чемпіонаті, а коли така нагода випала, зробив усе можливе, аби мирним шляхом розірвати контракт із «Шахтарем».
Ну а нас найбільше цікавить, хто стане наступним наставником гірників. Судячи з усього, українські фахівці керівництвом «Шахтаря» навіть не розглядаються, а от прихід чергового іспаномовного наставника цілком імовірний. Серед варіантів називаються імена португальця Луїша Каштру, а також відомого іспанця Кіке Сетьєна. У той же час Мірча Луческу активно лобіює кандидатуру свого сина. Буквально щойно Разван Луческу виграв чемпіонат Греції разом з ПАОКом, тому досить сумнівний «товар» опинився у привабливій обгортці.
Визначаємо учасників УПЛ. Українські реалії...
Ось уже і перехідні матчі зіграно, а склад учасників чемпіонату-2019/20 ще не визначився. «Олімпік» не може отримати відповідну ліцензію, є проблеми у «Львова», а «Колос» не має права грати у рідній Ковалівці. А от «Чорноморець» і «Арсенал-Київ», що вилетіли за спортивним принципом, готові зайняти вакантні місця, щойно вони з'являться. Загалом, із футбольних полів з'ясування стосунків переноситься в футбольні кабінети, і в них буде не менш спекотно!
Андрій ЮЩЕНКО
Вхід в особистий кабінет
Завершення реєстрації
На жаль на вашому рахунку недостатньо коштів для покупки квитка.
Швидка покупка
Аккаунт із зазначеним номером телефону вже існує. Будь ласка, введіть пароль.
Швидка покупка
З Вашого рахунку буде знято 0 грн.
Налаштування вашого браузера не дозволяють провести швидку покупку.
Улюблені лотереї "М.С.Л." в твоєму смартфоні. Встановлюйте додаток
Натисніть "Поділитися"
Виберіть "На екран додому"
Іконка програми відобразиться на вашому екрані і ви зможете в будь-яку хвилину купити квитки улюблених лотерей або перевірити виграш.