0 (800) 21 00 65 help@msl.ua
00:00
МСЛ
00:00
Історія МСЛ
Історія лотореї
Все починалось так…
Мабуть в Україні немає людини середнього або старшого віку, яка б жодного разу не чула про «Спортлото», не грала в спортивні лотереї СРСР. До цього часу пам'ять багатьох людей зберігає спогади про «дитячий» азарт, з яким «радянський народ» скуштував смак до цього часу невідомого плоду лотерейної гри. А трапилось це 20 жовтня 1970 року, коли вперше в СРСР закрутився тиражний барабан, і восьмирічна Маша Обухова вийняла з нього першу щасливу кульку з цифрою 30. Саме в цей день в Москві, в Центральному Будинку журналіста відбувся перший тираж першої в історії держави спортивно-числової лотереї «Спортлото 6 із 49». З того часу, ось вже понад 45 років, ні на мить не припинялась лотерейна гра, принаймні у нас, в Україні. 20 жовтня 1970 року – це день народження спортивних лотерей, і саме з цієї дати розпочалась історія «Спортлото», «Молодьспортлото», «М.С.Л.».
Говорить і показує «Спортлото»
Спортлото

Сьогоднішнім гравцям може здатись неправдивим те, що 45 років тому кульки з виграшними числами лотереї виймались з тиражного барабана руками, і робили це зазвичай діти. І тільки на честь третьої річниці «Спортлото» замість барабана почали використовувати спеціальний пристрій – лототрон, в якому механічно перемішувались і автоматично діставались виграшні кульки. Це дозволило проводити розіграші в студії Центрального телебачення і транслювати результати на всю країну. Саме з цього моменту почали проводити одразу два тиражі: «Спортлото» та «Спортлото 2».

Далі, 14 серпня 1976 року відбувся перший тираж суботнього «Спортлото» - знаменитої спортивно-числової лотереї «Спортлото 5 із 36», яка проводилась безперервно… чверть століття. В тому ж 1976 році, 20 жовтня до шостої річниці «Спортлото» була запущена перша в СРСР миттєва лотерея «Спринт», яка мала неймовірний успіх і подарувала радість виграшу великій кількості людей. Яскравим моментом в історії радянського «Спортлото» став запуск в 1987 році лотереї «Спортпрогноз». І мало хто у 70-х роках здогадувався про те, що саме лотерея «Спортлото» профінансувала московську Олімпіаду 1980 року, що проведення спортивних лотерей дозволило створити в країні цілу індустрію здоров’я для всього населення СРСР.

Лотерейні новобудови
Вручення гравцю путівки на олімпіаду

До середини 1972 року в Україні діяли 11 зональних управлінь «Спортлото», які проводили спортивно-числову лотерею «6 із 49» в усіх областях. Україна брала активну участь в грі і надавала майже третину загальної суми прибутку «Спортлото». Вже в 1974 році в нашій країні з’явились перші спортивні споруди, які були збудовані на лотерейні гроші. 3-х трамплінний комплекс у Ворохті (Карпати), траса і стрільбище для біатлону в с. П’ятихатки, гірськолижний комплекс в с. Славське.

Просто неможливо перелічити всі спортивні об’єкти, які були зведені на кошти, що були отримані від проведення спортивних лотерей. Ось тільки деякі, найбільш визначні: Палаци спорту в Харкові, Одесі і Запоріжжі, водноспортивний комплекс у Дніпропетровську, водноспортивна база в Севастополі, Шаховий палац у Львові, стадіон «Ювілейний» в Полтаві. В Києві на лотерейні гроші реконструйовано Центральний стадіон, легкоатлетичний комплекс на Березняках, тенісні корти в Жулянах, каток «Крижинка». А головне – була створена матеріально-технічна база для розвитку фізичної культури і спорту в країні. Спортивні майданчики, ковзанки, басейни з’явились не тільки у великих містах, але й у райцентрах та селах.

Молодість, спорт, лотерея
Реламна листівка - Молодьспортлото

Коли наша країна здобула незалежність, всі українські зональні управління в лютому 1992 року об’єднались і створили державну корпорацію «Молодьспортлото». Ця назва об’єднала в собі одночасно три поняття: молодість, спорт, лотерея, і чітко відобразила суть задачі, яку поставила перед нею держава: проводити на всій території України лотереї для додаткового фінансування спортивних та молодіжних програм. Корпорація повинна була здійснювати свою діяльність, взявши на озброєння найкращі традиції радянського «Спортлото».

Слід визнати, що історія нашого вітчизняного оператора держаних лотерей не була гладкою, а скоріше навпаки. В перші роки становлення нашої держави «Молодьспортлото», а сьогодні «М.С.Л.», зазнало всі тягарі гіперінфляції, всю трагедію тяжкого становища країни і народу. В 1991-95 роках недосконалість законодавства призвела до того, що на лотерейному ринку України працювало одночасно 92 оператори.

Невідомо звідки з’явились численні псевдолотереї – шахрайські та здирницькі. Їх засновники обіцяли золоті гори, а в результаті гравці не отримували свої виграші, а держава – податки. Ці «лотереї» завдали великої шкоди, дискредитували лотерею, як явище. Але вік їх був недовгим, численні псевдолотереї розорились, враз зникли, і поступились професіоналу, - оператору «М.С.Л.», який вже майже піввіку проводив і проводить лотереї чесно і відкрито.

З роками «М.С.Л.» зміцнило своє положення, заслужено стало ведучою лотерейною компанією країни з великим досвідом проведення спортивних, числових, телевізійних, миттєвих лотерей, щороку збільшуючи обсяги відрахувань коштів як до державного бюджету, так і на розвиток спорту, на підтримку паралімпійського руху в країні. Ці відрахування і постійна допомога спорту надзвичайно важливі і тепер, коли держава, на жаль, поки ще не в змозі в повному обсязі профінансувати розвиток фізичної культури. Тому, без перебільшення можна сказати, що лотереї «М.С.Л.» – це спортивна слава нашої країни, а ще – здоров’я ваше і ваших дітей!

Сказати, що було тяжко, означає, нічого не сказати взагалі…
Рекламна листівка - Золоте Колесо

Ми хочемо віддати належне сотням людей, які присвятили своє життя лотерейній справі. А ще вони намагались оцінити темпи розвитку і розмах діяльності «М.С.Л.» за період її новітньої історії – останні двадцять «з невеликим» років. Цей строк тільки на перший погляд здається невеликим, адже скільки запущено за цей час лотерей і скільки вкладено праці для забезпечення їх належного проведення.

Проте, висновки належить робити вам. Ми розпочинаємо екскурс з «Фортуни молоді» - першої української миттєвої лотерей, яка надійшла в мережу розповсюдження «М.С.Л.» в 1993 році. В цьому ж році до неї додалась ще одна миттєва лотерея – «Олімп», призначена, як і «Фортуна», підтримати олімпійський рух в країні і профінансувати підготовку до змагань національних збірних.

В самий жорстокий період гіперінфляції, що спалахнула в Україні, компанія «М.С.Л.» зуміла довести всім, що працює за принципами чесності і відкритості відносно гравців і держави. Визнанням успішної діяльності «М.С.Л.» став вступ до Європейської Асоціації державних та ТОТО лотерей (EL). В 1994 році, за прикладом багатьох європейських країн, «М.С.Л.» перейшла на, так звані, цільові лотереї.

Першою з них стала лотерея «Рекорд», кошти від проведення якої направлялись на допомогу дитячим спортивним школам України. З 1995 по 1997 рік «М.С.Л.» проводила лотерею «Золоте колесо», фінальні розіграші якої транслювались по ТБ, і перетворювались в яскраве шоу, яке запам’ятовувалось надовго. Кошти, отримані від її проведення, йшли на підготовку спортсменів-учасників Олімпійських ігор 1996 року в Атланті. Гроші, які не були розіграні в студії, передавались на підтримку спортивних шкіл і спортивних інтернатів в Україні. В 1995 році в мережі розповсюдження лотерей «М.С.Л.» з’явились білетики нової миттєвої лотереї – «Блискавка», а рік потому – безтиражної лотереї «Олімп-супер». І одна, і друга призначались для додаткового фінансування підготовки збірних команд України до літніх і зимових Олімпійських ігор, а також для сприяння розвитку фізичної культури і спорту в країні.

12 травня 1996 року запрацював перший український лототрон, яких було виготовлено згідно замовлення «М.С.Л.». З цього моменту числові лотереї отримали горду назву – лотереї «Українське спортлото», а їх розіграші регулярно транслювались на каналі УТ-1.

В квітні 1997 року введені в дію Умови проведення державної числової лотереї «Українське спортлото 6 із 40», а в наступному 1998 році ця лотерея подарувала найбільший «Джекпот» з усіх, які коли-небудь розігрувались в той час в Україні – 177 376 грн. На фото, яке ви бачите поруч, зображено генерального директора Георгія Ложенко з володаркою цієї величезної для тих часів суми – черкащанкою Валентиною Пузіною.

Восени 1997 року «М.С.Л.» запровадило спеціальну комісію для складання програм тиражів нашого «Українського Спортпрогнозу». Очолив її легендарний гравець «Динамо» (Київ) Михайло Коман, майстер спорту та заслужений тренер України.

На самому початку 1998 року лотерея «Двадцять одне» доповнила сім’ю миттєвих лотерей, які проводило «М.С.Л.». А влітку цього ж року гравці отримали в подарунок 100% український продукт – лотерею «З якої ноги». Аналогів цій лотереї не було ні в Європі, ні в Америці. В кінці 1998 року «М.С.Л.» приступило до введення в мережу розповсюдження лотерей лото-терміналів, надаючи гравцям можливість грати на досконалому обладнанні, на якому грають в усіх країнах світу. В березні 1999 року на українському ринку з’явився абсолютно новий вид миттєвих лотерей – «Казино». На одному її білеті було зібрано одразу чотири гри: «Двадцять одне, «Гра в кості», «Рулетка», «Гральний автомат».

Два місяці потому гурмани лотерейної гри отримали в подарунок від «М.С.Л.» ще одну лотерею – «Гороскоп» для людей, які вірять в свою зірку і зв'язок людини зі Всесвітом. Кошти від її проведення, як і від всіх вищевказаних, спрямовувались на фінансування фізичної культури і спорту в нашій країні.

Всього, що було сказано, досить для того, щоб оцінити грандіозний розмах діяльності «М.С.Л.» в ті роки. Особливо якщо згадати, що радянське «Спортлото» за весь час свого існування (трохи більше 20 років) зуміло запустити всього одну миттєву лотерею «Спринт», яка так і не задовольнила попит населення.

Період звершень і перемог
Перша телевізійна студія МСЛ

Славний 45-річний шлях розвитку найдосвідченішого вітчизняного оператора МСЛ багатий на безліч справ і звершень, на запуск найрізноманітніших лотерей. Серед них є такі, що стали грандіозною подією в її історії, наприклад, запуск у серпні 1999 року лотереї «Лото-Забава». Ця гра одразу підкорила сотні тисяч, а потім - й мільйони гравців своєю щедрістю і дійством. Вона швидко стала необхідною, звичною, потрібною, всенародно улюбленою грою.

За більш ніж 16 років проведення «Лото-Забава» її учасники виграли понад 2 мільярди гривень! Усі вони завдяки цій лотереї здійснили свої мрії: придбали квартири в столиці України, сотні автомобілів, побували на відпочинку за кордоном. Не перерахувати і тих, хто став володарем дорогої техніки – комп’ютерів, телевізорів, холодильників… Понад 240 гравців, завдяки «Лото-Забава», стали мільйонерами. Немало і тих, хто отримавши великий виграш, розпочав свій власний бізнес, дав освіту дітям, вирішив нагальні життєві проблеми. Сьогодні «Лото-Забава» - це лотерейний ХІТ №1 в Україні, а нові інтерактивні розіграші зробили цю гру ще динамічнішою, видовищнішою, азартнішою, а головне, прибутковою і щедрою для кожного, хто купив її лотерейний білет.

Першою миттєвою лотереєю, яка була запущена «М.С.Л.» в 2000 році, стала «Олімпійська», яка тільки-но з’явилась, одразу ж включилась в роботу зі збору коштів на спортивні цілі. Цього разу гроші були спрямовані на підготовку українських спортсменів, які виступали спочатку в Сіднеї, а потім і в Афінах.

В квітні 2000 року список миттєвих лотерей «М.С.Л.» доповнився ще однією – «Авто-лото», яка адресувалась вітчизняним автолюбителям. А відома ця лотерея своїми акціями – додатковими розіграшами іномарок за невиграшними білетиками миттєвки. Першим авто було розіграно «Форд Мондео», через рік – «Ніссан Альмера», наступними стали «Хюндай-Акцент» і «Рено». Для мандрівників, любителів пригод, ризику та азартних відчуттів в червні 2000 року «М.С.Л.» запустило миттєву лотерею «Подорож 2000», унікальну як за умовами гри (9 спроб на виграш), так і за сумою суперпризу – 200 000 гривень.

Для цієї ж категорії гравців рік потому, в березні 2001 року стартувала миттєва лотерея «Острів скарбів», яка надала можливість всім прихильникам романів Стівенсона відшукати лотерейний скарб в 150 000 гривень.

12 червня 2000 року була відкрита ще одна сторінка в історії «М.С.Л.». Розіграш двох її числових лотерей «Українське спортлото 5 із 36» і «Українське спортлото 6 із 40» стали проводитись двічі на тиждень, і цим подарували гравцям можливість вигравати в два рази частіше. В серпні 2001 року «М.С.Л.» замінило ці лотереї новою числовою лотереєю «МЕГАЛОТ» з ігровою формулою «6 із 45» і прийомом ставок в режимі реального часу за допомогою електронного терміналу. Пізніше ця формула була замінена на більш сучаснішу – «6 із 42 плюс число (Мегакулька) від 0 до 9».

В серпні 2000 року увагу дорослих привернула до себе нова лотерея «Ласий шматочок». Герої мультфільмів і коміксів дарували нежартівливі лотерейні призи, максимальний з яких – 50 000 грн. Менше ніж через рік стартувала ще одна лотерея, яка дозволяла дорослим гравцям згадати своє дитинство - «Хрестики-нолики».

Нарешті, в серпні 2002 року була запущена принципово нова миттєва лотерея «Хорошая весточка». Родзинка її – в чарівних словах ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ, які необхідно було зібрати гравцю по складах. Зібрав слово - значить отримав право на солідний виграш.

В квітні 2002 року великих змін зазнав «Український Спортпрогноз», реєстрація ставок якого почала прийматися через термінали з реєстрацією в центральній системі у режимі реального часу. Відтепер гравці вітчизняного тото не тільки змогли відчути всі принади цивілізованої лотерейної гри (зміни строків прийому ставок і виплата виграшів, гарантія участі ставки у грі, простота гри за системою і т.п.), але і отримати можливість за 11 вгаданих результатів виграти 20 тисяч гривень. Безліч зручностей і солідні гроші за вдалу гру – це саме те, що підігріло інтерес до лотереї знавців футболу та суттєво збільшило кількість її прихильників.

Наповнивши український ринок найрізноманітнішими лотереями, які розраховані на різні смаки гравців, «М.С.Л.» в квітні 2002 року розпочало опановувати віртуальний світ. Для сучасних азартних гравців «М.С.Л.» запропонувало першу в Україні державну лотерею в мережі Інтернет – «Віртуальне казино». Завдяки цій грі, азартні люди отримали можливість «виймати» простим клацанням миші реальні пачки українських гривень зі світового павутиння.

Лідер на всі часи

Ми могли б продовжувати перелік запущених «М.С.Л.» лотерей після 2003 року. Багато з них теж вже стали «надбанням історії». Серед усього цього лотерейного розмаїття варто виділити квартирну лотерею «ХТО ТАМ» - справжній лотерейний хіт. Вона стала головним відкриттям «М.С.Л.» 2004 року, безпрецедентним і сенсаційним для України, вразивши її жителів унікальними можливостями виграти весь спектр можливих призів – від простого телефону до комфортабельної квартири, плюс чималі суми грошей, звичайно.

У 2009 році на знавців спорту очікувало одразу декілька приємних сюрпризів: суттєве оновлення умов «Українського Спортпрогнозу» та старт продажу білетів ще однієї інтелектуальної гри – тото лотереї «Спортліга». Відтепер прихильникам «Українського Спортпрогнозу» пропонувалось визначити переможців не в 11, а в 12 парах команд. Але головне – це поява солідного джек-поту, який дістається тим, хто вірно передбачає результати усіх футбольних матчів тиражу. Таким чином, «Український Спортпрогноз» став єдиною в Україні тото лотереєю з розіграшем джек-поту і згодом – єдиною лотереєю з найбільшою частотою його зриву.

Для усіх, хто хотів поекспериментувати не тільки з футбольним прогнозуванням, а й проявити свої аналітичні здібності в інших видах спорту, отримав таку можливість завдяки новинці 2009 року - «Спортліга». Ця тото лотерея запропонувала гравцям багатий вибір варіантів ставок та різноманітні події, яких у програмі тиражів сотні на кожен день.

Жовтень 2014 року ознаменувався стартом принципово нового для України проекту: гравцям стала доступна електронна миттєва лотерея «Швидкогроші», білети якої можна придбати у будь-якому пункті продажів лотерей «М.С.Л.» Білети цієї лотереї друкуються через електронні термінали на очах гравця. Це був сміливий експеримент: адже за кордоном категорія електронних миттєвих лотерей не претендує на високу популярність серед населення. Вже сама назва, «Швидкогроші», підкреслює сильні сторони лотереї – швидкість гри та щедрість призового фонду. Завдяки цим особливостям, а також - високій частоті виграшів, лотерея стала надзвичайно затребувана гравцями, і тому незабаром лінійка електронних миттєвих лотерей успішно розширилася, даруючи своїм прихильникам нові шанси на виграш значних сум.

Весь перелік різноманітних лотерей дозволяє стверджувати, що найдосвідченіший український оператор «М.С.Л.» завжди був і завжди буде лідером лотерейної справи в Україні, її флагманом. А все тому, що протягом 45-річної діяльності залишалися незмінними принципи і шляхетні цілі, покладені в основу його роботи. Ці принципи прості і зрозумілі кожному: повага до гравця, наслідування традицій, спрямованість на майбутнє. Незмінними залишаються і завдання – збирати кошти для розвитку спорту в Україні в інтересах людей і держави.

М.С.Л за відповідальну гру!
Гра починається з 18-ти років!
Ми у Viber!