0 (800) 21 00 65 help@msl.ua
00:00
МСЛ
00:00
Історія МСЛ
Історія лотореї
Все починалось так…
Мабуть в Україні немає людини середнього або старшого віку, яка б жодного разу не чула про «Спортлото», не приймалаучасть в спортивних лотереях СРСР. До цього часу пам'ять багатьох людей зберігає спогади про «дитячий» азарт, з яким «радянський народ» скуштував смак до цього часу невідомого плоду лотереї. А відбулось це 20 жовтня 1970 року, коли вперше в СРСР закрутився тиражний барабан, і восьмирічна Маша Обухова вийняла з нього першу щасливу кульку з цифрою 30. Саме в цей день в Москві, в Центральному Будинку журналіста відбувся перший тираж першої в історії держави спортивно-числової лотереї «Спортлото 6 із 49». З того часу, ось вже понад 50 років, ні на мить не припинялись лотерейні розіграші, принаймні у нас, в Україні. 20 жовтня 1970 року – це день народження спортивних лотерей, і саме з цієї дати розпочалась історія «Спортлото», «Молодьспортлото», «М.С.Л.».
Говорить і показує «Спортлото»
Спортлото

Сьогоднішнім учасникам лотерей може здатись дивним те, що понад 50-ть років тому кульки з виграшними числами лотереї виймались з тиражного барабана руками, і робили це, зазвичай, діти. І тільки на честь третьої річниці «Спортлото» замість барабана почали використовувати спеціальний пристрій – лототрон, в якому механічно перемішувались і автоматично діставались виграшні кульки. Це дозволило проводити розіграші в студії Центрального телебачення і транслювати результати на всю країну. Саме з цього моменту почали проводити одразу два тиражі: «Спортлото» та «Спортлото 2».

Далі, 14 серпня 1976 року відбувся перший тираж суботнього «Спортлото» - знаменитої спортивно-числової лотереї «Спортлото 5 із 36», яка проводилась безперервно… чверть століття. В тому ж 1976 році, 20 жовтня до шостої річниці «Спортлото» була запущена перша в СРСР миттєва лотерея «Спринт», яка мала неймовірний успіх і подарувала радість виграшу великій кількості людей.

Лотерейні новобудови
Вручення гравцю путівки на олімпіаду

До середини 1972 року в Україні діяли 11 зональних управлінь «Спортлото», які проводили спортивно-числову лотерею «6 із 49» в усіх областях. Україна приймала активну участь в лотереї і надавала майже третину загальної суми прибутку «Спортлото». Вже в 1974 році в нашій країні з’явились перші спортивні споруди, які були збудовані на лотерейні гроші. 3-х трамплінний комплекс у Ворохті (Карпати), траса і стрільбище для біатлону в с. П’ятихатки, гірськолижний комплекс в с. Славське.

Яскравим моментом в історії радянського «Спортлото» став запуск в 1987 році лотереї «Спортпрогноз». Просто неможливо перелічити всі спортивні об’єкти, які були зведені на кошти, що були отримані від проведення спортивних лотерей. Ось тільки деякі, найбільш визначні: Палаци спорту в Харкові, Одесі і Запоріжжі, водноспортивний комплекс у Дніпропетровську, водноспортивна база в Севастополі, Шаховий палац у Львові, стадіон «Ювілейний» в Полтаві. В Києві на лотерейні гроші реконструйовано Центральний стадіон, легкоатлетичний комплекс на Березняках, тенісні корти в Жулянах, каток «Крижинка». А головне – була створена матеріально-технічна база для розвитку фізичної культури і спорту в країні. Спортивні майданчики, ковзанки, басейни з’явились не тільки у великих містах, але й у райцентрах та селах. І мало хто знає про те, що саме лотерея «Спортлото» профінансувала московську Олімпіаду 1980 року, а проведення спортивних лотерей дозволило створити в країні цілу індустрію для здоров’я всього населення СРСР.

Молодість, спорт, лотерея
Реламна листівка - Молодьспортлото

Коли наша країна здобула незалежність, всі українські зональні управління в лютому 1992 року об’єднались і створили державну корпорацію «Молодьспортлото». Ця назва об’єднала в собі одночасно три поняття: молодість, спорт, лотерея, і чітко відобразила суть задачі, яку поставила перед нею держава: проводити на всій території України лотереї для додаткового фінансування спортивних та молодіжних програм. Корпорація повинна була здійснювати свою діяльність, взявши на озброєння найкращі традиції радянського «Спортлото».

Слід визнати, що наша історія не була гладкою, а скоріше навпаки. В перші роки становлення нашої держави «Молодьспортлото», а сьогодні «М.С.Л.», зазнало всі тягарі гіперінфляції, всю трагедію тяжкого становища країни і народу. В 1991-95 роках недосконалість законодавства призвела до того, що на лотерейному ринку України працювало одночасно 92 оператора.

Невідомо звідки з’явились численні псевдолотереї – шахрайські та здирницькі. Їх засновники обіцяли золоті гори, а в результаті учасники лотерей не отримували свої виграші, а держава – податки. Ці «лотереї» завдали великої шкоди, дискредитували лотерею, як явище. Але вік їх був недовгим, численні псевдолотереї розорились, враз зникли, і поступились професіоналу, - оператору «М.С.Л.», який вже піввіку проводить лотереї чесно і відкрито.

З роками «М.С.Л.» зміцнило своє положення, заслужено стало ведучою лотерейною компанією України з великим досвідом проведення спортивних, числових, миттєвих лотерей, щороку збільшуючи обсяги відрахувань коштів як до державного бюджету, так і на розвиток спорту, на підтримку параолімпійського руху в країні. Ці відрахування і постійна допомога спорту надзвичайно важливі і тепер, коли держава, на жаль, не в змозі в повному обсязі профінансувати розвиток фізичної культури. Тому, без перебільшення можна сказати, що лотереї «М.С.Л.» – це спортивна слава нашої країни, а ще – здоров’я ваше і ваших дітей!

Сказати, що було тяжко, означає, нічого не сказати взагалі…
Рекламна листівка - Золоте Колесо

Ми хочемо віддати належне тисячам людей, які присвятили своє життя лотерейній справі за їх внесок в розвиток «М.С.Л.» за період її новітньої історії – останні тридцять років. Проте, висновки належить робити вам. Ми розпочинаємо екскурс з «Фортуни молоді» - першої української миттєвої лотерей, яка надійшла в мережу розповсюдження «М.С.Л.» в 1993 році. В цьому ж році до неї додалась ще одна миттєва лотерея – «Олімп», призначена, як і «Фортуна», підтримати олімпійський рух в країні і профінансувати підготовку до змагань національних збірних.

В самий жорстокий період гіперінфляції, що спалахнула в Україні, компанія «М.С.Л.» зуміла довести всім, що працює за принципами чесності і відкритості відносно учасників лотерей і держави. Визнанням успішної діяльності «М.С.Л.» став вступ до Європейської Асоціації державних та ТОТО лотерей (EL). В 1994 році, за прикладом багатьох європейських країн, «М.С.Л.» перейшла на, так звані, цільові лотереї.

Першою з них стала лотерея «Рекорд», кошти від проведення якої направлялись на допомогу дитячим спортивним школам України. З 1995 по 1997 рік «М.С.Л.» проводила лотерею «Золоте колесо», розіграші якої транслювались по ТБ, і перетворювались в яскраве шоу, яке запам’ятовувалось надовго. Кошти, отримані від її проведення, йшли на підготовку спортсменів-учасників Олімпійських ігор 1996 року в Атланті і передавались на підтримку спортивних шкіл і спортивних інтернатів в Україні. В 1995 році в мережі розповсюдження лотерей «М.С.Л.» з’явились білети нової миттєвої лотереї – «Блискавка», а рік потому – безтиражної лотереї «Олімп-супер». Обидві призначались для додаткового фінансування підготовки збірних команд України до літніх і зимових Олімпійських ігор, а також для сприяння розвитку фізичної культури і спорту в країні.

12 травня 1996 року запрацював перший український лототрон, який було виготовлено на замовлення «М.С.Л.». З цього моменту числові лотереї отримали горду назву – лотереї «Українське спортлото», а їх розіграші регулярно транслювались на каналі УТ-1.

В квітні 1997 року введені в дію Умови проведення державної числової лотереї «Українське спортлото 6 із 40», а в наступному 1998 році ця лотерея подарувала найбільший «Джекпот» з усіх, які коли-небудь розігрувались в той час в Україні – 177 376 грн.

Восени 1997 року «М.С.Л.» запровадило спеціальну комісію для складання програм тиражів «Українського Спортпрогнозу». Очолив її легендарний гравець «Динамо» (Київ) Михайло Коман, майстер спорту та заслужений тренер України.

На самому початку 1998 року лотерея «Двадцять одне» доповнила сім’ю миттєвих лотерей, які проводило «М.С.Л.». А влітку цього ж року шанувальники лотерей отримали в подарунок 100% український продукт – лотерею «З якої ноги». Аналогів цій лотереї не було ні в Європі, ні в Америці.

В кінці 1998 року «М.С.Л.» приступило до введення в мережу розповсюдження лотерей лото-терміналів, надаючи гравцям можливість приймати участь в лотереях на досконалому обладнанні, як в усіх цивілізованих країнах світу. В березні 1999 року на українському ринку з’явився абсолютно новий вид миттєвих лотерей – «Казино». На одному білеті було зібрано одразу чотири гри: «Двадцять одне», «Гра в кості», «Рулетка», «Гральний автомат».

Два місяці потому поціновувачі лотерей отримали в подарунок від «М.С.Л.» ще одну лотерею – «Гороскоп», для людей, які вірять в свою зірку і зв'язок людини зі Всесвітом. Кошти від її проведення, як і від всіх вищевказаних, спрямовувались на фінансування фізичної культури і спорту в нашій країні.

Всього, що було сказано, досить для того, щоб оцінити грандіозний розмах діяльності «М.С.Л.» в ті роки. Особливо якщо згадати, що радянське «Спортлото» за весь час свого існування (трохи більше 20 років) зуміло запустити всього одну миттєву лотерею «Спринт», яка так і не задовольнила попит населення.

Період звершень і перемог
Перша телевізійна студія МСЛ

Славний понад 50-річний шлях розвитку найдосвідченішого вітчизняного оператора «М.С.Л.» багатий на безліч справ і звершень, на запуск найрізноманітніших лотерей. Серед них є такі, що стали грандіозною подією в її історії, наприклад, запуск у серпні 1999 року лотереї «Лото-Забава». Ця лотерея одразу підкорила сотні тисяч, а потім - й мільйони людей своєю щедрістю і дійством. Вона швидко стала необхідною, звичною, потрібною, всенародно улюбленою лотереєю.

За більш ніж 20 років проведення «Лото-Забава» її учасники виграли понад 2 мільярди гривень! Усі вони завдяки цій лотереї здійснили свої мрії: придбали квартири, сотні автомобілів, побували на відпочинку за кордоном. Не перерахувати і тих, хто став володарем дорогої техніки – комп’ютерів, телевізорів, холодильників… Вже майже 400 учасників лотереї завдяки «Лото-Забава», стали мільйонерами. Немало і тих, хто отримавши великий виграш, розпочав свій власний бізнес, дав освіту дітям, вирішив нагальні життєві проблеми. Сьогодні «Лото-Забава» - це лотерейний ХІТ №1 в Україні, а нові інтерактивні розіграші зробили цю лотерею ще динамічнішою, видовищнішою, азартнішою, а головне, прибутковою і щедрою для кожного, хто став її учасником.

Першою миттєвою лотереєю, яка була запущена «М.С.Л.» в 2000 році, стала «Олімпійська», яка тільки-но з’явилась, одразу ж включилась в роботу зі збору коштів на спортивні цілі. Цього разу гроші були спрямовані на підготовку українських спортсменів-олімпійців, які виступали спочатку в Сіднеї, а потім і в Афінах.

В квітні 2000 року список миттєвих лотерей «М.С.Л.» доповнився ще однією лотереєю – «Авто-лото», ця лотерея відома своїми акціями – додатковими розіграшами іномарок за невиграшними білетами миттєвки. Першим розіграним авто був «Форд Мондео», через рік – «Ніссан Альмера», наступними стали «Хюндай-Акцент» і «Рено». Для мандрівників, любителів пригод, ризику та азартних відчуттів в червні 2000 року «М.С.Л.» запустило миттєву лотерею «Подорож 2000», унікальну як за умовами розіграшу (9 спроб на виграш), так і за сумою суперпризу – 200 000 гривень.

Для цієї ж категорії учасників лотерей рік потому, в березні 2001 року стартувала миттєва лотерея «Острів скарбів», яка надала можливість всім прихильникам романів Стівенсона відшукати лотерейний скарб в 150 000 гривень.

12 червня 2000 року була відкрита ще одна сторінка в історії «М.С.Л.». Розіграш двох її числових лотерей «Українське спортлото 5 із 36» і «Українське спортлото 6 із 40» проводились двічі на тиждень, і цим подарували учасникам цих лотерей можливість вигравати в два рази частіше. В серпні 2001 року «М.С.Л.» замінило ці лотереї новою числовою лотереєю «МЕГАЛОТ» з ігровою формулою «6 із 45» і прийомом ставок в режимі реального часу за допомогою електронного терміналу. Пізніше ця формула була замінена на більш сучаснішу – «6 із 42» плюс число (Мегакулька) від «0 до 9».

В серпні 2000 року увагу дорослих привернула до себе нова лотерея «Ласий шматочок». Герої мультфільмів і коміксів дарували нежартівливі лотерейні призи, максимальний з яких – 50 000 грн. Менше ніж через рік стартувала ще одна лотерея, яка дозволяла дорослим учасникам лотерей згадати своє дитинство - «Хрестики-нолики».

Нарешті, в серпні 2002 року була запущена принципово нова миттєва лотерея «Хороша звістка». Родзинка її – в чарівних словах ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ, які необхідно було зібрати учаснику лотереї по складах. Зібрав слово - значить отримав право на солідний виграш.

В квітні 2002 року великих змін зазнав «Український Спортпрогноз», реєстрація ставок якого почала прийматися через термінали з реєстрацією в центральній системі у режимі реального часу. Відтепер учасники вітчизняного тото не тільки змогли відчути всі принади цивілізованої лотереї (зміни строків прийому ставок і виплати виграшів, гарантія участі ставки у розіграші, простота участі за системою і т.п.), але і отримати можливість за 11 вгаданих результатів виграти 20 тисяч гривень. Безліч зручностей і солідні гроші за вдалу участь – це саме те, що підігріло інтерес до лотереї знавців футболу та суттєво збільшило кількість її прихильників.

Наповнивши український ринок найрізноманітнішими лотереями, які розраховані на різні смаки шанувальників лотерей, «М.С.Л.» в квітні 2002 року розпочало опановувати віртуальний світ. Для сучасних поціновувачів лотерей «М.С.Л.» запропонувало першу в Україні державну лотерею в мережі Інтернет – «Віртуальне казино». Завдяки цій лотереї, азартні люди отримали можливість «виймати» простим клацанням миші реальні пачки українських гривень зі світового павутиння.

Лідер на всі часи

Ми могли б продовжувати перелік запущених «М.С.Л.» лотерей після 2003 року але багато з них вже стали «надбанням історії». Серед усього цього лотерейного розмаїття варто виділити квартирну лотерею «ХТО ТАМ» - справжній лотерейний хіт. Вона стала головним відкриттям «М.С.Л.» 2004 року, безпрецедентним і сенсаційним для України, вразивши її жителів унікальними можливостями виграти весь спектр можливих призів – від простого телефону до комфортабельної квартири, плюс чималі суми грошей, звичайно.

У 2009 році на знавців спорту очікувало одразу декілька приємних сюрпризів: суттєве оновлення умов «Українського Спортпрогнозу» та старт продажу білетів ще однієї інтелектуальної лотереї – тото лотереї «Спортліга». Відтепер прихильникам «Українського Спортпрогнозу» пропонувалось визначити переможців не в 11, а в 12 парах команд. Але головне – це поява солідного джек-поту, який дістається тим, хто вірно передбачає результати усіх футбольних матчів тиражу. Таким чином, «Український Спортпрогноз» став єдиною в Україні тото лотереєю з розіграшем джек-поту і згодом – єдиною лотереєю з найбільшою частотою його зриву.

Усі, хто хотів проекспериментувати не тільки з футбольним прогнозуванням, а й проявити свої аналітичні здібності в інших видах спорту, отримали таку можливість завдяки лотереї «Спортліга». Ця тото лотерея запропонувала учасникам багатий вибір варіантів ставок та різноманітні події, яких у програмі тиражів сотні на кожен день.

14 жовтня 2013 року на українському лотерейному ринку з'явилися відразу дві унікальні новинки від лотерейного оператора «М.С.Л.» - лотереї «Тіп» і «Топ», з дуже простими правилами розіграшу і доступною вартістю білетів. Лотерейні шанувальники отримали можливість вигравати призи двічі на день, саме тому, ці лотереї швидко стали рекордсменами «М.С.Л.» - тільки за два тижні зі старту розіграшів лотерей було виграно 10-ть головних призів.

А вже у грудні 2013 року на лотерейному ринку України з’явився абсолютно новий вид лотерей – інтернет-лотереї. «М.С.Л.» запропонував шанувальникам одразу 15 лотерей, серед яких: бінго, кено, класичні, лотереї спортивної тематики та сезонні лотереї. З цього моменту, лотереї стали ще більш доступними і зручними – для того, щоб прийняти участь у розіграші достатньо мати пристрій, що має доступ до мережі Інтернет.

Жовтень 2014 року ознаменувався стартом принципово нового для України проекту: учасникам лотерей стала доступна електронна миттєва лотерея «Швидкогроші», білети якої можна придбати у будь-якому пункті розповсюдження лотерей «М.С.Л.» Білети цієї лотереї друкуються через електронні термінали на очах учасника. Це був сміливий експеримент: адже за кордоном категорія електронних миттєвих лотерей не претендує на високу популярність серед населення. Вже сама назва, «Швидкогроші», підкреслює сильні сторони лотереї – швидкість розіграшу та щедрість призового фонду. Завдяки цим особливостям, а також - високій частоті виграшів, лотерея стала надзвичайно затребувана, і тому лінійка електронних миттєвих лотерей успішно розширилася, даруючи своїм прихильникам нові шанси на виграш значних сум. Згодом таких лотерей стало більше і Їх об'єднали під назвою «Швидкограй».

В серпні 2018 року у продаж надійшли лотерейні білети миттєвих лотерей скретч-типу - «Стирачки». Вони гармонійно доповнили миттєві електроні лотереї «Швидкограй». Так, учасники лотереї «Швидкограй», можуть трохи частіше вигравати, проте саме у «Стирачках» грошові призи набули нечуваних розмірів – 2 000 000 гривень!

Весь перелік різноманітних лотерей дозволяє стверджувати, що найдосвідченіший український лотерейний оператор «М.С.Л.» завжди був і завжди буде лідером лотерейної справи в Україні. А все тому, що протягом понад 50-річної діяльності залишалися незмінними принципи і шляхетні цілі, покладені в основу його роботи. Ці принципи прості і зрозумілі кожному: повага до учасників лотерей, наслідування традицій, спрямованість на майбутнє. Незмінними залишаються і завдання «М.С.Л.» – збирати кошти для розвитку спорту і культури в Україні в інтересах людей і держави.

Ми у Viber!